poniedziałek, 17 lutego 2014

Jak ozdobic paznokcie bez użycia lakieru? Moja przygoda z naklejkami.

Niedawno zakupiłam naklejki na paznokcie.
                                                            
Hasła promujące ten produkt to: 'zastąp lakier naklejkami', 'ozdób swoje paznokcie bez użycia kleju'. Widziałam takie cuda u niektórych dziewczyn i postanowiłam spróbować, bo jak trudne to może być?
                                                              ***
Naklejki kosztowały około 13 zł. W jednym opakowaniu dostajemy 20 naklejek i jeden mały pilnik. Do wyboru był jeszcze kolor złoty i panterka, ja wybrałam wersję srebrną.
Wystarczy odwrócić opakowanie, by zobaczyć porażająco prostą instrukcję obsługi. Ja postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę na temat tych naklejek i obejrzałam tutoriale na YouTube. Nie wyglądało to na skomplikowany zabieg, więc zabrałam się za robotę.

                                                            ***
Zacznę od tego, że ciężko mi było dobrać rozmiar naklejki do paznokcia i każda była za mała, za wąska, za szeroka albo za duża...Takich problemów nie miałabym na pewno, gdybym użyła zwykłego lakieru do paznokci.


                                                           ***
Gdy wybrałam już najlepiej pasującą naklejkę okazało się, że ciężko jest ją równo przykleić. Po kilku minutach boki naklejek zaczęły odstawać i nie mogłam ich w żaden sposób wygładzić. 

                                                            ***
Zgodnie z instrukcją obsługi zagięłam koniec naklejki i chciałam przypiłować ją tak, aby udało się usunąć nadmiar. Chciałam wykorzystać pilniczek dołączony do zestawu, ale ten był tak gruboziarnisty, że, mimo bycia delikatną, spiłowałam kawałek paznokcia. Dokończyć musiałam innym pilnikiem, który nie spustoszył mi paznokci tak, jak ten z zestawu.                                                              ***
Reasumując, moja próba ozdobienia paznokci naklejkami zakończyła się niepowodzeniem. Zdecydowałam, że nie będę marnować czasu i naklejek i ozdobiłam tylko dwa paznokcie. Nie mam jeszcze pomysłu na wykorzystanie reszty, ale usilnie nad tym myślę :)
Nie jestem laikiem w dziedzinie paznokci i ich ozdabiania a mimo to miałam problemu z zamocowaniem tych naklejek. Czy osoby, które sporadycznie ozdabiają paznokcie nie będą miały trudności? Powinno nam to zaoszczędzić czas a tak nie jest.
                                                              ***
Czy 13 zł to dużo? Dla jednych tak, dla innych nie. Wiem tylko, że równie dobrze mogłam te pieniądze przeznaczyć na lakier do paznokci, którego mogłabym użyć więcej niż raz.
                                                              ***
Naklejki są jednorazowe. Łatwo je odkleić i nie zostawiają śladów na płytce.
                                                              ***


Nie skuszę się więcej na tego typu naklejki, zostaję przy lakierach do paznokci.
Dajcie znać w komentarzach, czy używaliście podobnych produktów? Jeśli tak, to jakie są Wasze odczucia i przemyślenia na ich temat?
Dziękuję za poświęconą uwagę :)

10 komentarzy:

 1. raz jeden jedyny skusiłam sie na nakleiki. Nigdy wiecej :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nie jestem sama:) też nigdy więcej ich nie kupię, nie wiem co z nimi teraz zrobić. Mogą się do czegoś przydać, ale na pewno nie nadają się do samodzielnego noszenia.

   Usuń
 2. to jest wada naklejek, że często odstają. ale taki efekt można głównie dzięki naklejkom uzyskać (no chyba że się ma Push & Shove ;))
  fajnie i tak raz na jakiś czas użyć naklejek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jednak zostaję przy lakierach do paznokci ;p

   Usuń
 3. wyglądają bardzo ładnie ;)
  w mojej kosmetyczce też znajdują sie naklejki na pazurki i w końcu pasowałoby je wypróbowac ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naklejki wyglądają ładnie, ale na moich paznokciach efekt już nie jest taki fajny :) jak wypróbujesz, to daj znać jak Ci poszło :)

   Usuń
 4. Nigdy naklejek nie testowałam, ale moje dwie koleżanki tak i efekt był nieziemski. Może po prostu zła firma? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nigdy nie używałam naklejek całopaznokciowych. Wydają mi się dość toporne w obsłudze a i żadne nie zachwyciły mnie bardzo swoimi wzorami. Myślę też, że potrzeba wprawy żeby nakleić je totalnie bezbłędnie :) Ja się nie skuszę, bo nie wiem ile musiałabym pieniędzy wydać żeby wprawę zdobyć, a te całopaznokciowe wcale takie tanie nie są :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są tanie a wprawa jest potrzebna i nie masz gwarancji, że wyjdzie. Zostaję przy lakierach :)

   Usuń